لاروکش بیولوژیک بایوفلش ( 170 گرمی)

لاروکش بیولوژیک بایوفلش ( ۱۷۰ گرمی)

1 مرور کردن

موجود نمیباشد

 

لاروکش بیولوژیک بایوفلش :

بایوفلش با فرمولاسیون گرانول آهسته رهشی شامل ماده موثر کریستال اندوتوکسین باسیلوس تورینجینسیس واریته MH14 (Potency: 160-222 ITU AA/mg) در کنترل لارو پشه های آنوفل، آادس و کولکس که ناقل بیماری هایی نظیر مالاریا، تب دنگی، تب زرد، تب دره ریف، چیکونگونیا و آنسفالیت ژاپنی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. بایوفلش در زمینه کنترل پشه های مزاحم شهری (کولکس) نیز مصرف موثری دارد. استفاده از این لاروکش می تواند چرخه انتقال بیماری به انسان را قطع و نقشی پیشگیرانه داشته باشد.

 

مکانیسم اثر:

این محصول، لاروکش گوارشی است که پس از تغذیه توسط لارو هدف با ایجاد مسمومیت و توقف تغذیه، پس از 24 تا 48 ساعت موجب مرگ لارو می گردد.

 

بایوفلش را کجا مصرف کنیم ؟

مصرف بایوفلش در آب آشامیدنی مجاز است.

معمولا پشه ها روی سطح آب های راکد با آب هایی که جریان بسیار ضعیف دارند تخم ریزی می کنند. جریان ضعیف آب معمولا در حاشیه رودها و رودخانه ها اتفاق می افتد.

استفاده از بایوفلش در چاله های کوچکی که بر اثر حرکت خودرو (جای چرخ) و جای پای انسان و حیوانات بوجود می آید نیز توصیه می شود.

در برکه های بزرگ، استخر ها و مانداب ها، بایوفلش را تا فاصله 5 متری حاشیه خشکی بپاشید. پشه ها معمولا در آب های نزدیک زندگی انسانها یا دام ها تخم ریزی می کند، به این ترتیب وسط دریاچه ها و برکه های خیلی بزرگ محل تخم ریزی پشه ها محصوب نمی گردد.

 

نحوه و میزان مصرف :

پاکت حاوی 170 گرم بایوفلش برای پوشش دادن 1000 متر مربع ژیت لاروی کافیست. بایوفلش را باید روی سطح آب به طور یکنواخت پاشید. برای استفاده در نیزارها، باتلاق ها و شالیزارها که پوشش گیاهی دارند بایستی ترتیبی اتخاذ شود که بایولش با سطح آب تماس داشته باشد یا روی ساقه و برگ هایی که خیس هستند قرار گیرد. برای کنترل جمعیت پشه ها، توصیه می شود که عملیات لاروکشی با گرانول های بایوفلش هر دو هفته یکبار، تکرار شود.

 

طول مدت اثر :

بایوفلش تا 3 هفته خاصیت لاروکشی خود را حفظ می کند. بطور متوسط هر دو هفته یکبار می توان عملیات لاروکشی را تکرار نمود.

 

مزایا :

بایوفلش هیچ گونه آثار زیانبار زیست محیطی ندارد و به جهت بیولوژیک بودن و امکان استفاده با حداکثر دوز، مقاومت ناقل بیماری نسبت به آن را تقریبا غیر ممکن نموده است.

بایوفلش کاملا بی خطر است و نیازی به استفاده از ماسک و دستکش و … در هنگام استفاده از آن نمی باشد.

بایوفلش سمیت استنشاقی و تماسی نداشته و حساسیت زا نیست و در صورت خوردن اتفاقی، از بدن دفع می شود.

دمای آب، گل آلود بودن آب و مقدار غذای در دسترس لارو در ژیت های لاروی تاثیری بر عملکرد بایوفلش ندارد و می توان از آن در آب های آشامیدنی نیز استفاده نمود .

بایوفلش جایگزین سموم شیمیایی، فسفره و گازوئیل و … است.

 

شرایط نگهداری :

نیازی به یخچال یا مکان خاصی نیست این لاروکش، گرمای خشک تا 60 درجه سانتیگراد را در مکان مسقف تحمل میکند.

پس از بازکردن پاکت بایستی بایوفلش را در محل خشک نگهداری کرد. رطوبت ممکن است باعث کم شدن اثر آن شود.

 

توجه :

بایوفلش در مکان های خشک (بدون آب) کاربرد ندارد.

دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

65,000 تومان

در انبار موجود نمی باشد